GÜNCEL SPOR HABERLERİ, Futbol, Genel, Spor Haberleri

Euro 2032 Şampiyonası Türkiye’den Alınabilir!

Euro 2032 Şampiyonası Türkiye’den Alınabilir!

Son dakika haberi… Trendyol Süper Lig’de dün akşam oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor arasında oynanan maç sonrası Hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırıya ilişkin Türk Futbolu ciddi bir prestij ve uluslararası turnuvalar adına büyük bir yara almış olabilir. Bu olay dünya basınında büyük yankı buldu. Olay öyle ciddi bir noktaya ulaştı ki, Euro 2032 Şampiyonası Türkiye’den alınabilir hale geldi.

Dün akşam oynanan Ankaragücü- Rizespor maçında Hakem Halil Umut Meler’e saldırı yapıldı. Bu saldırıyı yapan bir kulüp başkanı ve onun iki adamıydı. Hakeme önce yumruk attılar, yere düştükten sonra da tekmelediler. Bu olay ülke içinde ve Avrupa basınında ciddi tepkilere yol açtı. Bütün büyük kulüpler ve birçok gazete yayınladıkları haberde bu olayın zanlılarını kınadı ve Türk hakemlere destek mesajları yayınladı.

Dün akşam oynanan maçta yaşanan tatsız olaylardan ötürü Türkiye’nin Euro 2032 Organizasyonu tehlikeye girebilir. Böylesine Fair-Play ve centilmenlik dışı bir hadisenin yaşanması özellikle ülkemiz adına üzücü bir olay ve ülkemizi uluslararası organizasyonlarda yaralayabilir. Ankaragücü ve başkanını bu olaylar sonrasında büyük yaptırımlar ve cezalar bekliyor. Ankaragücü başkanı ve yanındaki iki şahıs bu olay sonrası gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir