Futbol, Spor Haberleri

İşte Şampiyonlar Ligi finali tarihi!

Avrupa’nın en büyük futbol otoritesi UEFA, corona virüs sonrası ara verilen tüm ligler ve Şampiyonlar Ligi organizasyonları için yeni planlamalar üzerinde çalışıyor.

23 Nisan’da tüm federasyonları katılımıyla bir toplantı gerçekleştireceğini açıklayan UEFA olağanüstü durum karşısında nasıl bir yol izleneceği konusunda tavsiyelerini açıklayacak.

UEFA, toplantıda ayrıca sezonu olduğu şekilde tescil etmek isteyen ülkelerin olup olmadığını soracak ve mevcut durumlarını inceleyerek bir karar verecek.

İstanbul Atatürk Stadı’nda oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için 29 Ağustos tarihini belirleyen UEFA, UEFA Avrupa Ligi’ni de 26 Ağustos tarihinde oynamayı planladıklarını federasyonlara bildirilecek.

Her şey corona virüsü salgınının yayılma hızına göre, iki farklı senaryo da öne çıkarılacak; Salgının etkisi erken azaltılırsa, Temmuz ve Ağustos aylarında çeyrek final ve yarı final maçları normal şekilde, rövanşlı olarak oynanacak.

Bunun için UEFA’nın önünde 2 senaryo bulunuyor. İlk senaryoya göre; ceyrek ve yarı final maçlarının Temmuz ve Ağustos başında iki ayaklı maçlar olarak oynatılması.

İkinci senaryo ise tüm lig sezonları tamamlandıktan sonra sekiz çeyrek finalistin belirlenmesiyle birlikte mini bir turnuva oluşturmak.

İkinci senaryoda Şampiyonlar Ligi çeyrek finalistleri bir hafta sürecek mini bir turnuvayla kozlarını paylaşacak.

Finali Gdansk’ta gerçekleştirilecek UEFA Avrupa Ligi için ise durum biraz daha karmaşık.

Çünkü son 16 turunda İspanyol ve İtalyan takımlarının da yer alacağı birçok maç var.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.